Szkło Pilkington AviSafe™ z nagrodą od IRBS
Po raz kolejny przyznano nagrody w programie Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki. Jednym z wyróżnionych produktów jest produkowane przez NSG Group szkło chroniące ptaki Pilkington AviSafe™.
2022-02-28, 09:57

Po raz kolejny przyznano nagrody w programie Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki. Jednym z wyróżnionych produktów jest produkowane przez NSG Group szkło chroniące ptaki Pilkington AviSafe™.

Rozwiązania pełne innowacji

Organizacją programu IRBS zajmuje się firma Stolarka VIP. Biorą w nim udział przedsiębiorstwa zajmujące się szeroko pojętą stolarką – producenci maszyn, części, oprogramowania oraz innych elementów. Celem IRBS jest promocja nowoczesnych i wyróżniających się jakością rozwiązań. Wybierając zwycięzców jury zwraca uwagę na kwestie takie jak łatwość użycia produktu, ekologiczność czy wytrzymałość.

W tegorocznej edycji kapituła nagrodziła przedsiębiorstwa, które w ciągu ostatniego roku wprowadziły na rynek nowy produkt lub rozwiązanie technologiczne. Wśród laureatów znalazła się firma Pilkington Polska, którą doceniono za szkło chroniące ptaki Pilkington AviSafe™.

Kolejne wyróżnienie w programie IRBS – w 2021 roku otrzymaliśmy nagrodę za szkło antymikrobowe Pilkington SaniTise™ – pokazuje, że nasze produkty cechują się najwyższą jakością i wyznaczają nowe standardy dla rynku” – mówi Ryszard Chłopek, Sales Manager VAP, Pilkington Polska. – „Szkłem chroniącym ptaki chcemy zwracać uwagę na ich los i zagrożenia, z którymi spotykają się każdego dnia. Mamy nadzieję, że przyczyni się ono do poprawy ich bezpieczeństwa, a jednocześnie da architektom nieograniczone możliwości projektowania” - dodaje.

Szkło, które chroni ptaki

Według badań kolizje ptaków z szybami przyczyniają się do śmierci kilku miliardów osobników rocznie. Dzieje się tak, gdyż ptaki widzą świat inaczej niż ludzie i nie są w stanie dostrzec przezroczystej tafli szkła. Pilkington AviSafe™, które pokryte jest specjalną powłoką z wzorem wzmacniającym odbiciem promieniowania ultrafioletowego. Ponieważ ptaki widzą w paśmie UV, powłoka umożliwia dostrzeżenie przeszkody w locie i chroni je przed zderzeniem.

Szkło przeszło pozytywne testy w Mere Sands Wood w Wielkiej Brytanii – na trenie dawnej kopalni piasku obserwuje się około 170 różnych gatunków ptaków. Nie ma ona wpływu na właściwości użytkowe szyby – Pilkington AviSafe™ oferuje niezakłócony widok i dobre wskaźniki izolacyjności cieplnej oraz akustycznej. Może być ono stosowane w szybach zespolonych i łączone z innymi produktami marki Pilkington.

KONIEC

 


O firmie:

NSG Group jest obecnie jednym z największych światowych producentów szkła i produktów szklanych, działającym w trzech podstawowych sektorach: Motoryzacyjnym, Architektonicznym i Nowych Technologii. Sektor architektoniczny dostarcza szkło do zastosowań architektonicznych, energii słonecznej oraz innych sektorów. Sektor motoryzacyjny obsługuje rynek oryginalnego wyposażenia (OE) i części zamienne (AGR). Nowe Technologie to sektor obejmujący zróżnicowane i złożone procesy biznesowe i produkcyjne takie jak soczewki, światłowody do drukarek i skanerów, specjalistyczne włókno szklane służące do produkcji kordów stosowanych w paskach rozrządu oraz płatki szklane.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.pilkington.pl.

 

Kontakt dla dziennikarzy:

Ewelina Wójcicka, Marketing Communications Coordinator, Pilkington IGP

tel.: +48 22 548 75 03

e-mail: Ewelina.Wojcicka@pl.nsg.com

KONTAKT / AUTOR
Ewelina Wójcicka
Marketing Communications Coordinator
Pilkington IGP
+48 22 548 75 03
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.